ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5502 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Iggy Pop i Foals ozdobili Prague Metronome Festival

0 jsk 27.6.2016

Americký punker Iggy Pop v sobotu a britská indierocková formace Foals v neděli nabídli prostřednictvím svých koncertů dva nejsilnější okamžiky prvního ročníku Prague Metronome Festivalu. Konal se v metropoli na Výstavišti, navštívilo jej sedm a půl tisíce diváků a během dvou dnů nabídl nejenom zajímavý program, ale také velmi dobře zorganizovanou akci.

Iggy Pop válel jako za starých časů. Jeho set byl dechberoucí, zpěvák ve svých devětašedesáti letech disponuje energií, kterou by mu mohli leckteří závidět, a samozřejmě i repertoárem, jenž při dobré prezentaci, a ta v Praze nastala, nedá fanouškům vydechnout. Popův koncert začal o patnáct minut dříve, než bylo v plánu, a to s ohledem na blížící se bouři. Skončil přesně ve chvíli, když už hřmělo a déšť nabíral na síle.

Foals v neděli také skončili s deštěm. Jejich koncert byl plný emocí, jejich hudba plná změn nálad. Bylo ale patrné, jak moc je čeští fanoušci mají rádi. Foals jim zato nabízeli skladby z celé své historie, velmi emotivně pracovali s dynamikou a během koncertu přinášeli okamžiky, kdy se rozehráli k opravdu velmi gradující pasáži.

V sobotu musela britská zpěvačka Ella Eyre dvakrát pryč z pódia, když jí vypověděla službu aparatura. Její vystoupení bylo přesto velmi jiskřivé. The Kooks tolik energie nemají, zato mají výrazné skladby i velmi dobrou fanouškovskou základnu.

V neděli roztančili přítomné Crystal Fighters, a jelikož jejich skladby jsou plné odkazů z éry hippies, proměnilo se Výstaviště v jeden příjemný taneční podnik, respektive rej. Crystal Fighters totiž splňují představy o dobré popové skupině disponující písněmi se silnými melodiemi.

Walk Off The Earth jsou zábavní především ve videoklipech. Jejich coververze sice mají leckdy dobré aranžérské nápady, kapela ale působí dojmem, že se v nich tak trochu topí. Výborný koncert naopak předvedl Ivan Král, který – jako již tradičně – přijel, postavil kapelu z českých muzikantů, zahrál sérii příjemných a melodických rockových písniček a poděkoval za přízeň nadšeným divákům. Jako hosta si pozval Jiřího Suchého, se kterým interpretovali čtyři skladby.

„Chtěli bychom poděkovat všem hudebníkům, podporovatelům, celému našemu týmu a také partnerům, kteří se nebáli a odstartovali s námi první ročník Metronome festivalu,“ řekl za pořadatele David Gaydečka.

Pro nadcházející ročníky Metronome festivalu chtějí pořadatelé dále posunout hlavní myšlenku – unikátní dramaturgii, komfort, kvalitu a exkluzivní služby. „Děkujeme za důvěru tisícům návštěvníků, kteří přišli na Výstaviště. Je to skvělý odrazový můstek pro další ročníky Metronome festivalu,“ doplnil Martin Voňka.