ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31108 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hvězdy Padesáti odstínů šedi promluvily

0 jsk 20.11.2013

V americkém magazínu Entertainment Weekly vyšel první rozhovor s představiteli hlavních rolí chystaného amerického snímku na motivy stejnojmenné knihy E L Jamesové Padesát odstínů šedi. Dakota Johnsonová a Jamie Dornan (na snímku) se objevili i na obálce nového vydání zmíněného časopisu.

Herci mimo jiné prozradili, co je vedlo k tomu ucházet se o role ve filmu, jenž bude zřejmě kvůli nahotě a odvážným sexuálním scénám, kterými je kniha prošpikovaná, minimálně kontroverzní.

Čtyřiadvacetiletá Johnsonová řekla, že je nadšenou čtenářkou příběhů, které dosud E L Jamesová vydala. Přiznala také, že vůbec poprvé v životě začala nyní, před zahájením realizace snímku, cvičit. „Chci vypadat dobře nahá,“ vysvětlila.

Dornan připomněl, že v minulosti pracoval jako model a byl zvyklý před publikem vystupovat i spoře oblečený. Na rozdíl od Johnsonové sdělil, že se odvážných sexuálních scén nebojí.

„Vyrůstal jsem ve velice liberálním prostředí. Netvrdím, že se u nás děly nějaké zásadně divoké či podezřelé věci, ale scény, které jsou v knize, mě nešokují. Ani přesto, že jsou pro celý příběh klíčové,“ vysvětlil. Dodal, že když se dozvěděl, že dostal ve filmu hlavní roli, trochu ho to zpočátku zaskočilo. „Bál jsem se, to byla má první reakce. Pak jsem ale začal být strašně zvědavý.“

Producentka Dana Brunettiová včera uvedla, že uvažuje o tom poslat do kin dvě verze filmu, přičemž jedna z nich bude určena výhradně dospělým divákům. „Není to ještě rozhodnuté, nevím zatím, jestli vyrobíme dvě verze. Přemýšlela jsem ale o tom, že bychom nejprve pustili do kin verzi obecnou a potom poslali do světa i verzi pro dospělé.“

Knihy Padesát odstínů šedi se celosvětově prodalo na devadesát milionů kusů. Vypráví příběh studentky, která prožije sadomasochistický román s milionářem. Někteří lidé knihu nazývají „porno pro maminky“.

Jamie Dornan před několika týdny nahradil v pozici muže na ústřední roli kolegu Charlieho Hunnama. Ten od smlouvy odstoupil dobrovolně poté, kdy se na jeho nominování do role Christiana Greye snesla vlna kritiky od fanoušků knižní série.

Film se začne natáčet v nejbližších dnech a premiéra se uskuteční v únoru roku 2015.