ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15277 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hugh Laurie: Můj otec se jako lékař choval jinak

0 Redakce 16.4.2014

Britský herec Hugh Laurie, jenž je známý českému publiku coby svérázný Dr. House a v posledních letech i jako hudebník, minulý víkend během svého probíhajícího světového turné s kapelou The Copper Bottom Band zavítal po několika koncertech v Jižní Americe do Austrálie.

Tam poskytl rozhovor populární show Sunday Morning, vysílané na televizní stanici Channel 7. Promluvil o svém vztahu k postavě Dr. House, o svém otci – lékaři a olympionikovi a také o tom, jak se v deseti letech zamiloval do bluesové hudby.

„Živě si pamatuju ten pocit, kdy jsem z rádia poprvé slyšel blues. Bylo to jako elektrický šok. Okamžitě jsem věděl, že tohle je hudba, které chci zasvětit celý svůj muzikantský život a možná i celý svůj život jako takový,“ řekl moderátorce australské televize muž, který se v roce 2011 stal díky seriálu Dr. House nejsledovanějším a nejlépe placeným televizním hercem planety.

„Když jsem však v osmi nebo devíti letech začal brát hodiny piana, tak jsem to zpočátku nenáviděl, a to velmi vášnivě. A dodnes jsem fascinován způsobem, kterým se děti učí hudbě. Řekl bych, že pro většinu z nich je to procházka peklem a je na každém, jestli si dokáže najít cestu skrz,“ dodal Laurie. Na přímý dotaz moderátorky, jak by volil mezi všemi penězi světa a hudbou, odpověděl Laurie bez váhání: „Hudba.“

Je ironií osudu, že otcem tohoto britského herce, který se nejvíce proslavil rolí velmi neortodoxního lékaře, byl skutečný lékař. „Způsob, jakým se Dr. House chová k lidem, je přesný opak toho, jakým lékařem byl můj otec,“ řekl Laurie.

Jeho otec byl prý velmi jemný, zdvořilý a obětavý člověk, jemuž se vždy chtěl vyrovnat. To byl také jeden z důvodů, proč se v mládí dal na veslování, jelikož jeho otec v tomto sportu získal zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně v roce 1948. Tento fakt se však Laurie o svém otci dozvěděl až poměrně pozdě, a to ještě navíc od matky, protože jak prozradil, „otec byl příliš skromný na to, aby se o tom vůbec kdy zmínil.“

V rozhovoru pro Sunday Morning Hugh Laurie pohovořil o plánech na obnovení komediální dvojice, kterou od mládí tvořil s dalším populárním britským hercem a komikem Stephenem Frym. Padli si do oka už během studií na univerzitě v Cambridge, kde je seznámila další slavná herečka Emma Thompsonová. Následně vytvořili dvojici pojmenovanou jednoduše Fry & Laurie. Ta se v britské televizi proslavila komediálními skeči zejména v 80. a 90. letech a objevila se též po boku Rowana Atkinsona i v u nás uváděné populární komediální sérii Černá zmije.

Hugh Laurie letos v České republice vystoupí pouze na jediném koncertě v Brně v Kajot Areně 22. července 2014 od 20 hodin. Poprvé si jeho show mohou vychutnat také východní sousedé, v Bratislavě vystoupí den před brněnskou zastávkou, 21. července v Aegon Areně.

Evropské turné 2014:
12. červenec – RomExpo Central Pavilion: Bukurešť, Rumunsko
14. červenec – Sava Centre: Bělehrad, Srbsko
15. červenec – Salata: Záhřeb, Chorvatsko
17. červenec – Auditorium: Milán, Itálie
19. červenec – Budapešť Congress & World Trade Centre: Budapešť, Maďarsko
20. červenec – Kasematten-bühne: Graz, Rakousko
21. červenec – Aegon Arena: Bratislava, Slovensko
22. červenec – Kajot Aréna: Brno, Česká republika
24. červenec – Laiszhalle: Hamburg, Německo
25. červenec – Rosengarten: Mannhein, Německo
27. červenec – Aula Poznan Polsko
29. červenec – Zamek Ksiazat: Szczecin, Polsko
1. srpen       – Notodden Blues Festival: Notodden, Norsko

Tagy: