ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8889 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudba Praha Band hlásí první album

0 jsk 15.11.2021

Pro Hudba Praha Band, respektive její protřelé protagonisty, je album nazvané Barevný sny paradoxně debutovým. Přestože je kapela složena z matadorů české hudební scény, jako Hudba Praha Band existuje teprve od roku 2015. A na debut došlo až nyní.

V roce 2015 se Hudba Praha rozštěpila na dvě části. Kytarista Vladimír Zatloukal spolu s několika dalšími původními členy Hudby Praha včetně svého mladšího bratra Bohumila založil Hudba Praha Band. V sestavě na právě vydaném albu doplňují oba Zatloukaly a Jiřího Jelínka Jamajka Koblicová a Daniela Litváková-Čelková ze zmíněného původního kapelního složení, a dále frontman Zdeněk Hnyk, Tomáš Stloukal a Jakub Douda.

Na album zařadili novinky, které vznikly v uplynulých dvou letech, dále dvě skladby, které fanoušci už znají v koncertním provedení (Barevný sny a Někdo jde bytem), a dvě „pákovky“, které nikdy nebyly natočené ve studiu (Nech toho, nech toho a Miláčku).

„Seřadit a vymyslet pořadí tak, aby to všechno dávalo smysl, je tak trochu Rubikova kostka. Nakonec se, doufám, vše povedlo a při poslechu nás nic neruší. Střídání všech možných hudebních poloh je někdy až překvapivé. A to je přesně to, o co nám šlo,“ přibližuje přípravu alba Bohumil Zatloukal.

Všechny písně jsou původní a jejich autory jsou členové kapely s nepopiratelnou tvůrčí převahou bratrů Zatloukalů. „Chtěli jsme natočit autorské album, abychom se vymanili z play listu staré Hudby Praha a ukázali, že jsme schopni vytvořit pecky s její atmosférou, ale samozřejmě i svým způsobem jiné. Písně u nás může skládat většina členů kapely a už se rýsují další nové,“ komentuje tvorbu skupiny Vladimír Zatloukal.

Album je, jak už napovídá název, tematicky i žánrově velmi barevné. Tvrdé rockové skladby střídají jemné rockové balady. Autorem výtvarného návrhu obalu je malíř, ilustrátor a grafik Karel Haloun, jeho celková podoba je výsledkem práce jeho studia 3. dílna.

Křest alba proběhne v pražském klubu Vagón 17. prosince.