ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7629 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hrůza vydá první část koncepčního alba

0 Redakce 6.4.2012

Zpěvák, skladatel a textař Michal Hrůza vydá své třetí sólové album. Stane se tak 16. dubna, celá koncepční kolekce se bude jmenovat Noc a Den a nyní vychází část nazvaná Noc.

Budou na ni jak písně s hitovými ambicemi (Intuice, Namaluj svítání), tak i balady Plamen (duet s Anetou Langerovou) nebo Slunce bylo krásné, jež navazují na film Lidice, pro který napsal Hrůza většinu scénické hudby.

Aktuální singl Namaluj svítání získal svou obrazovou podobu v belgickém Oostende v režii Michala Budínského, který točil i klip k písni Intuice.

Na svět se někdy díváme jinak ve dne a jinak v noci. Oba tyto úhly pohledu jsme chtěli zaznamenat odděleně, proto vznikl nápad vytvořit dvě alba, která mají vnitřní soudržnost a přitom jsou rozdílná. Jistou roli zde samozřejmě hraje i symbolika“, říká k celému projektu Hrůza. „Kladli jsme také velký důraz na grafickou stránku alba, protože věříme, že lidé, kteří upřednostňují fyzický nosič, ocení i jeho výjimečné obrazové zpracování. Nejen na přední stranu desky, ale i ke každé konkrétní písni totiž namalovala Magdalena Šalamounová obrázek.“

Druhá část konceptu (Den) by měla být dokončena během následujícího roku.

JŠp