ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15744 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hrady CZ přivítají Kluse, Mandrage, Nightwork a další

0 Redakce 21.3.2012

Hudební festival Hrady CZ odstartuje letos v pátek 13. července na hradě Točník a skončí v sobotu 1. září na hradě Bouzov u Olomouce. Na dosah památek letos zahrají Tomáš Klus, Mandrage, Nightwork, David Koller, Chinaski, Mig 21, Monkey Business, Ewa Farna nebo UDG. Vloni na putovní festival na hradech zavítalo 48 tisíc návštěvníků.

„Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydali novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů Michal Šesták.

Páteční program začne v podvečer a často se odehrává přímo v prostorách hradu na jednom pódiu. Jeho součástí je také karneval. Sobotní program se koná většinou v podhradí, kde stojí velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma pódii.

Festival Hrady CZ je podle pořadatelů vyhledávaný nejen kvůli hudebnímu programu, ale je oblíbený i jako lokalita pro výlet. Navštěvovat ho mohou díky zřízení úschoven kol i cyklisté, součástí vstupného je prohlídka jednotlivých hradů. Samozřejmostí jsou stanová městečka, kde si lze stany i pronajmout včetně možnosti uschování zavazadel.

Kyvadlová doprava od nejbližších železničních stanic na festival a zpět je zajištěna po oba dva dny, vedle areálů jsou také parkoviště, která pojmou stovky aut. Po sedmi letech se částečně mění grafická podoba festivalového vizuálu, ten bude kombinací barev červená, modrá a bílá. České a slovenské kapely tvoří program festivalu, národní barvy tak logicky střídají oranžovou a zelenou, kreslený vizuál s hradem ale zůstává.

Vstupenky budou do 4. června v cenách 200 korun na páteční program a 350 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 450 korun.

Terminy a místa:
13. – 14. 7. Točník
20. – 21. 7. Švihov
27. – 28. 7. Kunětická hora
03. – 04. 8. Rožmberk nad Vltavou
10. – 11. 8. Veveří
17. – 18. 8. Hradec nad Moravicí
24. – 25. 8. Bezděz
31.8 – 1. 9. Bouzov

JŠp