ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7222 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hopkins se kvůli novému filmu zahraje režiséra Hitchcocka

0 Redakce 20.4.2012

Oblíbený britský herec Anthony Hopkins si ve snímku Alfred Hitchcock and the Making of Psycho (Alfred Hitchcock a vznik Psycha) zahraje mistra hororu, režiséra Alfreda Hitchcocka. Režisér Sacha Gervasi vychází z faktografické knihy Stephena Rebella z roku 1998. Od publikace si vypůjčil i název pro svůj film.

Čtyriasedmdesátiletý herec, mezi jehož nejznámější role patří filmy s psychopatickým kanibalem Hannibalem Lecterem, bude ve filmu režiséru Hitchcockovi velmi podobný. Fotografie zveřejněná po zahájení natáčení ukazuje Hopkinse s dvojitou bradou, řídnoucími vlasy a nadměrnými kily.

Herečku Janet Leighovou, která se ve slavné scéně v Psychu stane obětí vraždy ve sprše, si v novém snímku zahraje Scarlett Johanssonová. Hitchcockovu ženu Almu Revilleovou ztvární oscarová herečka Helen Mirrenová.

Psycho je americký hororový snímek, natočený roku 1960 Alfredem Hitchcockem podle románu Roberta Blocha. Film se dočkal několika pokračování, třetí z nichž režíroval sám představitel hlavní role Anthony Perkins. Čtvrté pokračování se dějově vrací před předcházející snímky. Série tak má podobnou strukturu jako čtyři filmy o Hannibalu Lecterovi, poslední z nich se rovněž vrací do mládí hlavního hrdiny a vysvětluje pohnutky jeho zločinného jednání. Obě série spojuje i inspirace postavou reálného vraha Eda Gaina.

rwi