ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5472 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hollywoodské hvězdy z vosku jsou v Praze

0 Redakce 11.4.2014

Madame Tussauds představila ve svém muzeu  ve čtvrtek ráno v Praze kousek Hollywoodu, a to v rámci expozice v Muzeu voskových figurín Praha, která je první výstavou Madame Tussauds v regionu střední a východní Evropy. Speciální filmová výstava, na které je k vidění výběr největších hvězd stříbrného plátna, se otevře veřejnosti v pátek 11. dubna, a bude přístupná minimálně do října letošního roku.

Návštěvníci budou mít příležitost potkat se tváří v tvář s lamačem ženských srdcí Georgem Clooneyem, akčním veteránem Brucem Willisem, hollywoodským zlatíčkem Nicole Kidmanovou, talentovanou Lady Gaga, oblíbeným mimozemšťanem E. T., slavným párem Bradem Pittem a Angelinou Jolieovou a Oscary ověnčeným režisérem a scénáristou Quentinem Tarantinem.

„Jsme nadšení, že můžeme tuto jedinečnou výstavu otevřít právě v Praze,“ říká Richard Jones, globální manažer Madame Tussauds pro vnější vztahy. „Je to skvělá příležitost, jak zvýšit povědomí o Madame Tussauds ve střední a východní Evropě a jsme si jistí, že návštěvníci ocení možnost dostat se takto blízko ke svým oblíbeným hvězdám. Věříme, že Praha je pro naši výstavu ideálním místem a těšíme se, až zde zítra přivítáme veřejnost.“

Atrakce Madame Tussauds mají dlouholetou bohatou historii, výroba voskových figurín těch největších osobností své doby začala již před více než 200 lety. V současnosti je ve světě otevřeno celkem patnáct atrakcí Madame Tussauds a kromě speciální dočasné výstavy v Praze budou do konce roku 2014 otevřeny ještě tři další atrakce.

Umělecké techniky používané při výrobě úžasně realistických voskových figurín Madame Tussauds jsou neuvěřitelně precizní. Sochaři pracují s několika sty přesných tělesných rozměrů, aby dosáhli naprosté dokonalosti. Výroba jedné figuríny zabere až čtyři měsíce a celkové náklady dosahují téměř 5 milionů Kč.

„Snažíme se vytvářet maximálně realistické a živoucí figuríny a zprostředkovat tak našim návštěvníkům skutečně nezapomenutelné setkání s jejich hrdiny,“ vysvětluje Richard Jones. „Lidé, kteří Madame Tussauds ještě nikdy nenavštívili, budou možná překvapeni vysoce detailním zpracováním figurín a také tím, že mohou jít až k nim a libovolně se jich dotýkat. Chceme, aby naši návštěvníci byli figurínám co nejblíže a měli pocit, že jsou mezi skutečnými celebritami.“

Vstup na speciální výstavu Madame Tussauds je součástí prohlídky Muzea voskových figurín Praha a činí 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti.