ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9501 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní Grammy mají Daft Punk, Lorde a Macklemore & Ryan Lewis

0 jsk 27.1.2014

Francouzští elektronici Daft Punk, novozélandská zpěvačka Lorde a americké rapové duo Macklemore & Ryan Lewis jsou vítězi letošních hudebních Grammy. Ceny byly předány v noci na pondělí ve Staples Center v Los Angeles. Historicky to byl šestapadesátý ceremoniál, jejich organizátorem je americká Národní akademie hudebních umění a věd.

Daft Punk získali ocenění Nahrávka roku za píseň Get Lucky, na které spolupracovali s americkými hudebníky Pharrellem Williamsem a Nilem Rogersem. Nejlepším albem roku je jejich loňský počin Random Access Memories.

Cenu Skladba roku, určenou pro autora, udělili akademici sedmnáctileté novozélandské zpěvačce Lorde za píseň Royals. Lorde dostala také cenu v kategorii nejlepší popové sólové vystoupení.

Macklemore & Ryan Lewis si odnesli čtyři ocenění. Kromě významné kategorie Objev roku je dostali i za nejlepší rapové album (The Heist), nejlepší rapovou skladbu (Thrift Shop) a nejlepší rapové vystoupení.

Na slavnostním předávání cen se představilo v písních naživo mnoho světových hvězd. Byly mezi nimi například Katy Perry, Taylor Swift či Pink. Ve společném vystoupení se na jevišti objevili bývalí členové skupiny Beatles Ringo Starr a Paul McCartney, přičemž Starr doprovázel McCartneyho i v jeho skladbě z loňského alba New. Metallica představila svou starou skladbu One a nechala se doprovodit čínským klavíristou Lang Langem. Speciálně pospolu vystoupili i raper Jay-Z a jeho manželka Beyoncé.

V písničce Same Love, která je hymnou kampaně za partnerství stejného pohlaví, se spojili rapper Macklemore a zpěvačky Mary Lambertová a Madonna. Queen Latifah během skladby upozornila na svatbu 34 párů v publiku jako součást programu.

Výběr z kategorií:

Album roku: Random Access Memories – Daft Punk

Nahrávka roku: Daft Punk – Get Lucky

Skladba roku: Royals (Lorde)

Objev roku: Macklemore & Ryan Lewis

Nejlepší popové vokální album: Bruno Mars: Unorthodox Jukebox

Nejlepší popové sólové vystoupení: Lorde: Royals

Nejlepší rocková skladba: Cut Me Some Slack (Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic, Pat Smear)

Nejlepší popové duo/skupina: Daft Punk

Nejlepší album – rock: Led Zeppelin: Celebration Day

Nejlepší album – elektroika/taneční hudba: Daft Punk: Get Lucky

Nejlepší album – alternativní hudba: Vampire Weekend: Modern Vampires of the City

Nejlepší album – R&B: Alicia Keys: Girl on Fire

Nejlepší album – rap: Macklemore &Ryan Lewis: The Heist

Nejlepší album – country: Kacey Musgraves: Some Trailer Different Park

Nejlepší album – instrumentální jazz: Terri Lyen Carrington: Money Jungle: Provocative In Blue