ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5108 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herečka Claudia Eisingerová chce na Berlinale černý koberec

0 jsk 14.2.2018

Německá herečka Claudia Eisingerová spustila na internetu petici za to, aby účastníci Berlinale, mezinárodního filmového festivalu v Berlíně, kráčeli namísto tradičního červeného koberce letos po černém.

Eisingerová uvedla, že ředitel Berlinale Dieter Kosslick by měl barvu koberce změnit s ohledem na probíhající kampaň #MeToo poukazující na problematiku sexuálního obtěžování ve filmovém průmyslu.

„Herečky v Hollywoodu se oblékají do černé. V Berlíně chceme černý koberec,“ napsala německá herečka v petici zveřejněné na internetové stránce change.org. Odkazovala tak na udělování cen na 75. ročníku Zlatých glóbů, které se uskutečnilo začátkem ledna v Los Angeles, na němž mnohé z hereček přišly na ceremoniál v černém oblečení. Černými šaty chtěly vyjádřit solidaritu s těmi, které zažily sexuální obtěžování.

„Je naší povinností ukázat světu, že sexuální zneužívání, násilí a diskriminaci vůči ženám již nebudou neviditelné,“ napsala Eisingerová. Její petici do pondělního večera podepsalo přes 12 800 lidí.

V pořadí 68. ročník Berlinale odstartuje 15. února promítáním animovaného filmu Psí ostrov amerického režiséra Wese Andersona. Předsedou šestičlenné poroty bude německý režisér Tom Tykwer, který se na mezinárodní scéně proslavil filmem Lola běží o život z roku 1998. Jedenáctidenního festival vyvrcholí 25. února. Promítne se na něm zhruba 385 filmů z celého světa, na které se podle odhadů prodá okolo 300 tisíc vstupenek.