ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8511 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Jamie Waylett má jít do vězení

0 Redakce 22.3.2012

Britský herec Jamie Waylett se i v reálném životě chová jako ve veleúspěšných filmových příbězích o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, kde ztvárnil jeho neurvalého spolužáka Vincenta Crabbeho. Soud ho totiž poslal za účast na pouličních násilnostech, které loni v létě zachvátily řadu britských měst, na dva roky do vězení.

Wayletta, který ztvárnil  blízkého pomocníka filmového zloducha Draka Malfoye v šesti snímcích série o Harrym Potterovi, prokurátor označil za člena malého gangu. Ten se 8. srpna podílel na výtržnostech v severním Londýně. Porota londýnského soudu ho shledala vinným z účasti na násilných výtržnostech. Zprostila ho ale druhého obvinění: pokusu zničit nebo poškodit majetek s pomocí zápalné bomby.

Dvaadvacetiletý Waylett přiznal, že během výtržností měl při sobě lahev šampaňského, ukradenou ze supermarketu. Už v červenci 2009 byl Waylett odsouzen v Londýně ke 120 hodinám veřejně prospěšných prací za to, že v domě své matky pěstoval konopí. Soud tehdy přihlédl při stanovení trestu k faktu, že rostlin bylo málo, obžalovaný s nimi neobchodoval a do té doby měl čistý rejstřík.

rwi