ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23455 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Jackie Chan prý přestane být hrdinou akčních filmů

0 Redakce 21.5.2012

Nejnovější snímek s anglickým titulem Chinese Zodiac (Čínský zvěrokruh) je prý posledním akčním snímkem hongkongské filmové hvězdy Jackie Chana. Chan to sdělil na mezinárodním filmovém festivalu v jihofrancouzském Cannes, kam přijel novinku představit. Jeho hrdina v něm hledá 12 bronzových hlav čínského zvěrokruhu.

Chan napsal k filmu scénář, režíroval ho a koordinoval akční scény. Dílo, na kterém pracoval sedm let, podle něj patří mezi ty nejdůležitější v jeho kariéře. "Bude to můj poslední velký akční film," řekl podle serveru BBC novinářům. Akční filmy si prý vybraly svou daň na jeho zdraví.

Osmapadesátiletý herec s natáčením ale prý skončit nehodlá, ale chce soustředit na hraní, kde mu jsou vzory Robert DeNiro a Clint Eastwood.

Hongkongský rodák Chan začal už v šesti letech v Pekingu studovat operu. Filmovou kariéru zahájil jako kaskadér, záhy se stal koordinátorem kaskadérských čísel a posléze mezinárodní filmovou hvězdou a uznávaným producentem. Jeho prvním úspěchem byl snímek Škola hada v roce 1978. Filmová série Křižovatka smrti a "šanghajská" série, kterou zahájil v roce 2000 snímek Tenkrát na východě, ho vynesly na přední příčky v žebříčku hollywoodské popularity.

rwi