ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13958 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harvey Weinstein nasadil na ženy, které ho obvinily, detektivy

0 jsk 9.11.2017

Filmový producent Harvey Weinstein, kterého již desítky hereček obvinily ze sexuálního obtěžování a některé i ze znásilnění, nasazoval na tyto ženy detektivy. V rozsáhlém investigativním článku to tvrdí americký magazín The New Yorker. Informuje o tom i BBC.

Weinstein si měl podle informací médií údajně najmout až dvě soukromé firmy, Kroll a Black Cube, a ty měly sledovat ženy, které v minulosti sexuálně obtěžoval, a také novináře, kteří s nimi byli v kontaktu.

Britská BBC oslovila firmu Black Cube, která o sobě na internetu uvádí, že zaměstnává i bývalé agenty izraelské tajné služby Mosad. Společnost se však v reakci ke kauze Weinstein odmítla vyjádřit.

Hlavním cílem Weinsteina bylo podle magazínu The New Yorker zabránit zveřejnění těch nejhorších obvinění proti němu. Zřejmě proto se mezi osobami, které dal sledovat detektivem, zmiňují nejčastěji herečky, které ho obvinily nejen ze sexuálního obtěžování, ale přímo ze znásilnění. Jsou to Asia Argento, Rose McGowan a Annabella Sciorra.

„Proč jsme nepromluvily dříve? Sledovali nás bývalí agenti Mosadu. Není to hrůzostrašné?“ reagovala v úterý na Twitteru na nejnovější informace Argento.

(foto: Wikipedia)