ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19636 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hana Hegerová vydává záznam koncertu z roku 1971

0 jsk 1.6.2015

Hana Hegerová vydává kolekci Recital ’70, která ležela zapomenutá dlouhých 44 let v archivu pražského Divadla Na zábradlí. Jde o její první a kompletní koncertní záznam nahraný v roce 1971.

Dvojalbum se záznamem koncertu dokazuje, jaké výsostné postavení zpěvačka měla na prahu sedmdesátých let na scéně československé populární hudby. V té době čtyřicetiletá Hegerová na něm předvádí bravurně své pěvecké umění v doprovodu kapely vedené Milanem Dvořákem.

Recital ’70 nazkoušela původně pro Divadlo Semafor, kde se také odehrála jeho premiéra. Žádný podobný živý záznam jejího dřívějšího recitálu nebyl dosud vydán a je více než pravděpodobné, že ani neexistuje.

Samotný Recital ’70 obsahuje sedmnáct nahrávek. Mezi nimi se objevují některé u nás dosud nevydané písně, jako je slovenská lidová píseň Ej, vtedy jen vtedy nebo slavná Brelova Ne me Quitte pas zazpívaná v originále.

Původní záznam je doplněn o tři hudební bonusové perly, které mají stejně tak premiéru na hudebním nosiči. Z nich je nejpřekvapivějším objevem píseň Emancipovaná z autorské dílny dvojice Hapka-Horáček. Původně byla nahrána pro televizní Manéž Bolka Polívky v roce 1987. Nikdy však nebyla veřejně uvedena a zapomněli na ni autoři i samotná zpěvačka. Jiný bonus Wie schön ist immer wieder das Frivolen pochází z východoněmeckého televizního seriálu Neviditelná muška. Podařilo se ho získat z německého archivu DRA.

Hana Hegerová ukončila v srpnu 2011 svou uměleckou kariéru a vydání tohoto dvojalba je nečekaným „návratem“ legendy československého šansonu.