ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16668 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

George Clooney se oženil s právničkou Alamuddinovou

0 Richard Winter 29.9.2014

Americký herec George Clooney se v sobotu v italských Benátkách oženil s britskou právničkou libanonského původu Amal Alamuddinovou. Původně se spekulovalo, že by se svatební obřad mohl konat až v pondělí. Podle světových agentur se neočekává, že by z Clooneyho okruhu byly o svatbě sděleny podrobnější informace.

Clooneyho přátelé z řad známých celebrit se připojily ke svatebnímu páru, aby událost oslavili v luxusním hotelu Aman s výhledem na benátský Canal Grande. Pár oddal bývalý starosta Říma a Clooneyho blízký přítel Walter Veltroni v renesančním paláci Cavalli. Na svatbě nechyběli Matt Damon, John Krasinski a další prominetní hosté. Na svatbu do Benátek dorazil i zpěvák Bono. Clooney se den poté krátce ukázal na veřejnosti.

Clooney byl po rozvodu s herečkou Talia Balsam dlouho označován za jednoho z nejvíce sexy svobodných mužů Hollywoodu, ale objevily se také spekulace, že je gay. Mezi jeho známé přítelkyně patřily modelka Elisabetta Canalisová nebo bývalá wrestlingová zápasnice Stacy Keiblerová. Televizní časopis TV Guide herce v roce 2005 zařadil na 1. místo žebříčku „50 nejvíce sexy hvězd všech dob“. N seznamech nejpřitažlivějších osobností se objevuje opakovaně.

Alamuddinová se jako právnička specializuje na mezinárodní právo a na lidská práva. Zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou.

George Clooney má za sebou 42 filmových rolí, jeden televizní snímek, 1š seriálů a jednu divadelní hru. pět filmů sám režíroval a na 29 se podílel jako producent.