ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6895 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Freddieho Mercuryho zahraje Rami Malek

0 jsk 14.11.2016

Tvůrci filmu o zesnulém zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym už našli představitele hlavní role. Bude jím Rami Malek. Napsal to server deadline.com. Režisérem snímku bude Bryan Singer.

Malek v roli Mercuryho vystřídal původně nominovaného Sachu Barona Cohena, jehož jméno se v souvislosti s filmem několik let skloňovalo. Nakonec před třemi lety pro neshody se žijícími členy kapely Queen z projektu vycouval. Kytarista Brian May později vysvětlil, že Cohen, známý jako Borat či Ali G, by podle něj v roli Mercuryho působil nevhodným dojmem. Předtím se však vyjádřil, že právě Cohen je perfektní volbou.

Koneckonců, byl to Cohen, kdo zbylé členy Queen přesvědčil, že by se do projektu měli pustit. „Velmi dlouho jsme odolávali tomu, abychom se do takového filmu pustili,“ řekl May v roce 2011 pro Dailyrecord.co.uk. „Kdyby na nás Sacha stále netlačil, nebyli bychom se dostali do tohoto bodu. My si nevybrali jeho, on si vybral nás.“

Režisér Bryan Singer, jenž se před lety proslavil filmem Obvyklí podezřelí (1995) a je podepsán i pod sérií o X-Menech, se podle svého vyjádření na Twitteru na téma chystaného snímku i spolupráci s Malekem těší. Více však zatím k projektu neřekl.

Nevyjádřil se ani Malek, syn egyptských imigrantů, jenž zaujal již v komediální sérii Noc v muzeu jako faraon Akhmenarah. Diváci ho mohli vidět i v Mistrovi Paula Thomase Andersona, ale celosvětovou slávu i cenu Emmy mu přinesl až seriál Mr. Robot, ve kterém ztvárnil geniálního hackera Elliota, trpícího depresí a sociální úzkostí.