ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5220 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fink přijede za rok v květnu

0 jsk 26.4.2021

Přestože se Fink Greenall pohybuje v hudebním světě více než pětadvacet let, nadšení pro objevování nových možností ho stále neopouští. To se u hudebníků, kteří už vydali více než deset alb, jen tak nevidí. Teď se ale Fink poprvé ohlíží do minulosti a své nejoblíbenější písně vydá na desce IIUII (It Isn’t Until It Is) v nové akustické podobě. Album navíc doprovodí autobiografická kniha, která se zabývá jeho dětstvím na maloměstě v západní Anglii i hudební dráhou. Českému publiku se Fink představí v pražském Paláci Akropolis 14. května 2022.

Album IIUII si s formátem rekapitulující best of nahrávky osobitě pohrává. Fink se ohlíží za svými skladbami vydanými mezi roky 2006–2016 – od prvních, podomácku nahraných písní, až po ty pozdější, nahrané ve studiu. Podle Finka není IIUII pouze retrospektivní: „Když jsme s kapelou znovu nahrávali všechny písně, tak jsme opravdu každou skladbu rozebrali na nejmenší části a ty znovu skládali dohromady, jak nejlíp umíme a jak nás život za ty roky vyškolil a posunul dál. Dali jsme jim největší možnou péči.“

Fink začínal v roce 1997 jako DJ a producent svou první desku Fresh Produce vydal v roce 2000. Jedna z výrazných postav britského labelu Ninja Tune se později prosadila svou písničkářskou tvorbou, v níž Fink nadále uplatňoval práci s gradací, kterou se naučil coby producent a DJ na experimentálně-elektronickém labelu. V roce 2003 začal spolupracovat se zpěvačkou Amy Winehouse, spolu napsali například skladbu Half Time. Právě tato spolupráce Finka přivedla ke kytarové tvorbě. Za svou kariéru spolupracoval například s hvězdným producentem Floodem (PJ Harvey, U2, Nick Cave) i o generaci mladšími hudebníky.

Tagy: