ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7589 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Seznam se bezpečně! upozorňuje na nebezpečí číhající na děti na internetu

0 Redakce 21.3.2012

Na nebezpečí číhající na děti na internetu upozorňuje druhý díl krátkého filmu Seznam se bezpečně!, který navazuje na dokument z roku 2009 odhalující prostředí internetové kriminality. Nový díl filmu poukazuje i na to, že děti už nejsou jen poškozenými, ale často i pachateli. Podle moderátora snímku Miroslava Vaňury je cílem filmu upoutat i šokovat.

Čtyřicetiminutový snímek představí divákům několik autentických příběhů. V jednom z nich čtrnáctiletý David se jen díky rychlému zásahu otce nestal obětí takzvaného sociálního inženýrství. V dalším se šestnáctiletý Patrik několik let živil jako dětský prostitut. Na druhou stranu nechybí rozhovor s pedofilem Miroslavem. "Při natáčení reportáží se setkávám s příběhy lidí, kteří byli příliš důvěřiví, podcenili nebezpečí, které jim na internetu hrozí, a dostatečně se nechránili," řekl Vaňura.

Celý projekt je určen dětem ve věku od 10 do 16 let, jejich rodičům a pedagogům. Film je distribuován do základních škol v České republice. První díl zaznamenal 1,5 milionu zhlédnutí na internetu.

Na internetových stránkách www.seznamsebezpecne.cz mohou uživatelé, kromě stažení obou dílů filmu Seznam se bezpečně!, zhlédnout čtyři krátké spoty z dílny hereckého souboru Divadla v Dlouhé. Série spotů s názvem Křečci v síti s nadsázkou upozorňuje na problematiku bezpečnosti na internetu.

rwi