ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filip Renč představil další herce do filmu Lída Baarová

0 jsk 4.2.2015

Režisér Filip Renč čekal čtrnáct let na to, až bude moci realizovat historický film o životě herečky Lídy Baarové. Před několika týdny oznámil, že v hlavní roli se v něm představí slovenská herečka Tatiana Pauhofová. „I když není Baarové stoprocentně podobná, věřím v její entuziasmus a přesvědčivé herectví,“ obhájil své rozhodnutí.

V úterý odpoledne představil spolu se svým týmem další herce v hlavních rolích. Úlohy říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse se ve filmu, který se bude nakonec jmenovat prostě Lída Baarová, ujme rakouský herec a režisér Karl Markovics. Postavu meziválečného německého herce Gustava Fröhlicha ztvární Němec Gedeon Burghard.

„Hrát Goebbelse je pro každého herce velká výzva,“ uvedl Markovics. „Na roli se důkladně připravuji, například tím, že jsem si najal hlasového trenéra, se kterým nyní nacvičuji Goebbelsův specifický přízvuk a způsob mluvy.“

Burghard na úterní tiskové konferenci v pražském hotelu Paříž řekl: „Když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude hrát můj herecký kolega Karl Markovics, jehož zahraniční úspěchy dlouhodobě sleduji, byla to pro mě kromě samotného filmu velká výzva. Hlavně možnost hrát jeho protivníka v boji o přízeň Baarové, proslulého německého herce Gustava Fröhlicha.“

Silně zastoupená bude ve filmu i česká a slovenská herecká škola. Otce Baarové bude hrát slovenský herec Martin Huba, novinářku Klára Issová a v další roli se objeví i Simona Stašová.

Hubu přesvědčil k přijetí role především poutavý a vzrušující scénář. „Věřím, že snímek nezjednoduší osudy postav, že poodhalí nešťastné okamžiky, v nichž se hrdinové ocitli a pak za to trpěli,“ řekl.

Natáčení filmu, k němuž napsal scénář Ivan Hubač, odstartuje na konci letošního března. Točit se bude v Praze, Brně, Berlíně i ve Francii. Podle slov producenta Petera Kovarčíka je jeho rozpočet osmdesát milionů korun a byl by rád, kdyby se ho podařilo dokončit ještě v letošním roce.

Herečka Lída Baarová, vlastním jménem Ludmila Babková, se narodila 7. září 1914 v Praze. Před kamerou se poprvé objevila v roce 1931. Hrála ve třiceti českých filmech. Její život i kariéru poznamenal blízký vztah ke Goebbelsovi, jehož úmysl se kvůli ní rozvést zastavil až Adolf Hitler. Po válce byla obviněna z kolaborace, strávila přes rok ve vězení. Po únoru 1948 emigrovala a v padesátých a šedesátých letech hrála především v italských a španělských filmech. Zemřela 27. října 2000 v rakouském Salcburku ve věku 86 let.