ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10959 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival United Islands of Prague přilákal přes 50 tisíc lidí

0 jsk 23.6.2014

V Praze se ve dnech 19. až 21. červnakonal již jedenáctý ročník hudebního festivalu United Islands of Prague. Přes 150 hudebních projektů vystoupilo na osmi venkovních scénách a ve dvaceti pražských klubech. Akce, na kterou byl vstup zdarma, přilákala přes padesát tisíc diváků.

Hlavní část programu se odehrála v prostředí Kinského zahrady, kde byly umístěny dvě scény. Představila se tam mimo jiné britská zpěvačka Ella Eyre, ježjiž první den festivalu dokázala přilákat šest tisíc lidí. Programu druhého dne tam vládli argentinští Bajofondo, které diváci nechtěli pustit z pódia. Obě patřila mezi vrcholy festivalu.

„Jsme rádi, že hudební program měl u návštěvníků festivalu silnou odezvu a potvrdilo se, že stojí o to objevovat nové kapely a muzikanty. Z reakcí skupin i diváků je jasné, že Kinského zahrada je úžasný prostor, do kterého se rádi v příštím roce vrátíme,“ tvrdí programová ředitelka festivalu Barbora Šubrtová.

Návštěvníci byli dle reakcí s programem spokojeni. Velký úspěch kromě hlavních taháků sklidili i britští beatbox-rockeři Heymoonshaker, holandská indie kapela When We Are Wild, slovenská písničkářka Katarzia, naši Ohm Squre a mnoho dalších.

Diváci navštívili festival i na Střeleckém ostrově, Kampě, Petříně, Újezdě a Žofíně. Všechny venkovní scény utichly do 22 hodin, dál se potom pokračovalo v pražských klubech, pro které byl rovněž sestaven plnohodnotný živý hudební program z aktuálních jmen domácí i zahraniční scény.

Součástí festivalu byl v neposlední řadě rozmanitý doprovodný program pro děti i dospělé, který čítal mnoho pohybových i uměleckých aktivit na všech venkovních lokalitách. Mimořádný úspěch měli sportovní aktivity a program pro rodiny s dětmi.

„Děkujeme všem, kteří podpořili nový koncept celé akce, jenž se soudě dle zapojení diváků a jejich reakcí osvědčil. Jaká bude přesná podoba příštího ročníku, upřesníme po jednání s partnery festivalu,“ řekl spoluorganizátor festivalu Martin Voňka.