ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12379 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Slunovrat v Sázavě u Benešova startuje v pátek

0 jsk 22.6.2017

Již v pátek 23. června odstartuje nultý ročník hudebního festivalu česko-slovenských písničkářů a interpretů – Slunovrat 2017. Dvoudenní akce se koná v  areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov – Kemp Sázava.

Festivalové brány se otevřou v pátek v 16 hodin a hudební program potrvá téměř do sobotní půlnoci. Jako hlavní účinkující se představí populární slovenský zpěvák Richard Müller, česká „zlatá Slavice“Aneta Langerová (na snímku), písničkář Xindl X a nebude chybět ani František Nedvěd nebo Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

Jako historicky první účinkující Slunovratu vystoupí Miro Šmajda se svým speciálním akustickým setem. V odpoledních hodinách se představí vážená osobnost českého folku František Nedvěd se svou kapelou a zahrají nejznámější melodie Nedvědovy hudební tvorby. Nebudou tak chybět táborákové klasiky Stánky či Kočovní herci. Hlavním účinkujícím pátečního programu je Xindl X se svou kapelou. Páteční koncerty na hlavní scéně zakončí kapela Všichni Svatí, která představí písně ze své druhé studiové desky.

Sobotu zahájí již v 11 hodin zpěvák Pavel Callta se svým speciálním akustickým setem, kde mimo známých melodií představí i premiérově písně ze své nové desky. Návštěvníci se mohou též těšit na Marka Ebena a jeho rodinné seskupení Bratři Ebenové.

Dále se představí objev loňského roku Thom Artway, David Stypka nebo Neřež se slovenskou zpěvačkou Katarínou Koščovou. Jako hlavní hvězda festivalu vystoupí Richard Müller s doprovodnou kapelou a odehrají největší hity své hudební kariéry.

Aneta Langerová bude své písně vybírat zejména z velice úspěšné poslední desky Na Radosti, ale také její nejslavnější rádiové písně. Vrcholem Slunovratu 2017 budou slovní hrátky Ivana Mládka za doprovodu věrného Banjo Bandu, se kterým opráší lety prověřené hity.

(foto: Olga Špátová)