ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Mendel přivítá Kool And The Gang

0 jsk 8.7.2022

V červenci letošního roku uplyne dvě stě let od narození Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky a objevitele základních zákonů dědičnosti. Festival Mendel proběhne v Brně od 17. do 24. července a koná se pod záštitou UNESCO.

Pro širokou veřejnost se budou nabízet komentované prohlídky historických míst, nová výstava v prostorách Opatství, která zahrnuje i originál obrazu Svatý Augustin od malíře Petera Paula Rubense z roku 1639.

Hostem Festivalu Mendel bude světoznámý britský spisovatel Simon Mawer, autor oceňovaného románu Mendelův trpaslík, který bude mít v rámci Mezinárodní genetické konference autorské čtení. V den Mendelova dvoustého výročí 20. července vyjde také pamětní mince a bankovka stejné hodnoty.

Největší hvězdou hudební části Festivalu Mendel bude 22. července ve 21 hodin americká kapela Kool & the Gang (na snímku), která v rámci svého vystoupení zahraje jeden z největších světových hitů, píseň Celebration.

V open-air hudebním programu v pátek a v sobotu (22. a 23. července), na pódiích v centru Brna vystoupí řada špičkových interpretů. Vstup na všechny koncerty je zdarma.