ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5026 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Faith No More vydají po osmnácti letech nové album. V dubnu 2015

0 jsk 4.9.2014

Americká rocková kapela Faith No More plánuje vydat v dubnu 2015 nové studiové album. V rozhovoru pro americký hudební magazín Rolling Stone to uvedl baskytarista Bill Gould, který dodal, že nahrávka vyjde pod hlavičkou jejich vlastního vydavatelství Reclamation Records.

Pokud se tak skutečně stane, bude to první deska kapely po bezmála osmnácti letech. Předešlá studiová nahrávka Album Of The Year totiž vyšla v červnu 1997. Na jejím obalu je snímek T. G. Masaryka.

O možnosti nahrání a vydání nového alba Faith No More se v posledních měsících mluvilo stále více. Na internet se dostávaly informace o tom, jak dílo vzniká a jak je skupina začíná natáčet. Nyní kapela potvrdila plány vydat desku právě v rozhovoru pro magazín Rolling Stone.

„Nápad na nové album tady už je asi rok a půl. Žijeme však v různých městech a máme své vlastní projekty a povinnosti, takže se to odkládalo. Nyní je to ale už jen otázka toho dát se dohromady, soustředit se a trochu na tom zapracovat,“ uvedl v rozhovoru Gould.

Jak však dodal, nahrávka už dostává pevné kontury. „Připravovaná novinka reflektuje období od vydání našeho zatím posledního alba do současnosti. Podle mě na ní budou velmi silné kousky, ale i takové, které ještě v sobě mají určitý prostor. Ať už ale děláme cokoli, vždy to bude znít jako hudba od nás. Bude to prostě to, co děláme a co nás činí šťastnými. Doufám však, že to nebude znít jako nahrávka party padesátiletých starých chlapů, jimiž vlastně jsme,“ upřesnil s úsměvem.