ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9350 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Facebook povolil zveřejnit obal alba kapely Led Zeppelin

0 jsk 24.6.2019

Facebook zrušil zákaz zveřejňování obalu alba Houses of the Holy (1973) britské skupiny Led Zeppelin, na kterém jsou vyobrazeny nahé děti. Obal minulý týden zveřejnila na svém facebookovém účtu stránka Ultimate Classic Rock, následně byl ale smazán, protože porušoval pravidla uvedené sociální sítě.

Facebook později své rozhodnutí odvolal s tím, že obrázek má kulturní význam. „Jak vysvětlují naše komunitní standardy, na Facebooku nezveřejňujeme snímky nahých dětí. Ale víme, že toto je kulturně významný snímek. Proto obnovíme příspěvky, které jsme odstranili,” řekl mluvčí Facebooku pro server Ultimate Classic Rock.

Na obalu alba Houses of the Holy, který byl nominován na cenu Grammy, jsou vyobrazeny nahé děti, které lezou po skalním útvaru Giant’s Causeway v Severním Irsku. Navrhlo ho britské designérské studio Hipgnosis.

Facebook ve svých pravidlech uvádí, že „nepovoluje obsah, který sexuálně zneužívá nebo ohrožuje děti“. Tvrdí, že často maže nahé obrázky dětí, které v dobré víře zveřejňují jejich rodiče, aby „pomohl zabránit možnosti, že budou opětovně použity nebo je zneužijí druzí lidé“.

Tagy: