ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eurovision Song Contest vyhrál Portugalec Salvador Sobral

0 jsk 15.5.2017

Portugalský zpěvák Salvador Sobral zvítězil ve finále písničkové soutěže Eurovision Song Contest 2017, která se konala v noci na neděli v Kyjevě, hlavním městě Ukrajiny. Sedmadvacetiletý zpěvák získal vítězných 758 bodů od diváků i porot dvaačtyřiceti států za svou baladu Amar Pelos Dois (Láska pro oba), kterou napsala jeho sestra.

Na druhé příčce se mezi šestadvaceti finalisty umístil sedmnáctiletý Bulhar Kristian Kostov s písní Beautiful Mess (Překrásný chaos), jenž obdržel 615 bodů. Moldavské trio Sunstroke Project s písní Hey Mamma skončilo třetí se ziskem 374 bodů. Česká zpěvačka Martina Bárta se do finále neprobojovala.

Sobral předvedl svou píseň za doprovodu smyčcových nástrojů a klavíru. Jeho vystoupení bylo v kontrastu s ostatními pětadvaceti finalisty, jejichž představení doplňovaly zářící reflektory, hořící plameny a další velkolepé efekty. „Hudba není ohňostroj, hudba je o pocitu,“ řekl při přebírání ocenění Portugalec.

Eurovision Song Contest se koná nepřetržitě od roku 1956 a je jedním z nejdéle vysílaných televizních programů na světě. Původním záměrem jeho vzniku bylo přispět k upevnění vztahů mezi jednotlivými národy Evropy po druhé světové válce. Soutěž organizuje Evropská vysílací unie (EBU).

Podle pravidel soutěže je pořadatelem následujícího ročníku vždy vítězná země, takže příští rok by se akce měla konat v Portugalsku.