ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5670 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eurosong bude mít nová pravidla. Mají zatraktivnit hlasování

0 jsk 22.2.2016

Eurovision Song Contest bude mít od letošního jednašedesátého ročníku, který se uskuteční v květnu ve Stockholmu, nová pravidla. Oznámila to Evropská vysílací unie, která je organizátorem akce. Příčinou změn ve statutu soutěže je snaha o dosažení většího napětí.

V předešlých letech za každou zúčastněnou zemi hlasovali profesionální porota a diváci. Přidělené body byly zkombinovány a výsledky oznámil zástupce země v přímém přenosu. Vítězové posledních ročníků soutěže byly kvůli tomuto systému mnohdy známí dříve, než všechny země oznámily výsledky národního hlasování.

Od letošního ročníku budou zástupci zúčastněných a hlasujících zemí oznamovat pouze výsledky hlasování národní poroty. Body, které soutěžící získají prostřednictvím hlasování veřejnosti z každé země, se v mezičase zkombinují a součty oznámí na závěr moderátor akce. Soutěžícího, který získal nejvíce bodů, ohlásí jako posledního. Výsledky hlasování veřejnosti v jednotlivých zemích organizátoři zveřejní později na internetové stránce akce. Stejný princip oznamování výsledků použijí i v semifinálových kolech.

„Nový způsob hlasování zaručí, že píseň, která se nejvíce líbí veřejnosti, získá dvanáct bodů bez ohledu na to, jak hlasovala porota,“ vysvětlil supervizor soutěže Jon Ola Sand. „Tato změna formátu vnese novou úroveň napětí do závěru Eurovision Song Contestu,“ dodal producent aktuálního ročníku Martin Österdahl.

Česká republika se letošního ročníku soutěže zúčastní také. Zatím ale neoznámila, kdo ji bude reprezentovat.

Tagy: