ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6021 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elton John napsal o svém posledním turné knihu

0 jsk 26.1.2024

Britský zpěvák a hudebník Elton John napsal knihu dokumentující jeho turné Farewell Yellow Brick Road, kterým se loni rozloučil se svým vystupováním na pódiích. Šestasedmdesátiletý umělec na něm odehrál 330 vystoupení. Série začala v Allentownu v Pensylvánii v roce 2018 a skončila ve Stockholmu ve Švédsku v roce 2023.

Fanoušci budou moci nahlédnout do dění na turné prostřednictvím knihy Elton John’s Farewell Yellow Brick Road: Memories of My Life On Tour, která vyjde 24. září. Podle vydavatele půjde o vzácný pohled do zpěvákova osobního archivu plakátů, náčrtů a předtím nezveřejněných fotografií a pohlednic. Předmluvu k ní napsal Eltonův manžel David Furnish.

Elton John o knize napsal: „Byla to krásná cesta při vytváření této knihy a při vzpomínce na lidi a místa, která utvářela neuvěřitelnou kapitolu mého života. Stejně jako příběhy a vzpomínky nejen z tohoto turné, ale z celé mé kariéry.“

Kniha navazuje na dokument z roku 2022 nazvaný Goodbye Yellow Brick Road: The Final Elton John Performances and the Years That Make His Legend, který po uvedení v kinech je nyní ve vysílání kanálu Disney+.

Elton John opustil koncertní pódia proto, aby mohl trávit více času se svými dvěma syny a manželem. Turné Farewell Yellow Brick Road je druhé nejvýdělečnější všech dob. Vydělalo 939,1 milionu dolarů. První příčka v tabulce nejúspěšnějších koncertních sérií patří Eras Tour americké zpěvačky Taylor Swift. To stále probíhá.

Tagy: