ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12779 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elán se vrací

0 jsk 7.5.2024

Kapela Elán připravila novinku. Kromě vyprodaných koncertů, které připravuje v Praze a v Bratislavě, vydala novou skladbu. Píseň Znova sa ma dotkni je podle skupiny jednou z jejich nejlepších.

Bratislavská formace má za sebou obdivuhodnou kariéru. Ani po tisících vystoupeních a nových skladeb je hudba nepřestává bavit a stále při ní pociťují stejné vzrušení. „Když jdu do studia, je to stejné jako před dvaceti lety. Takže jediné, v co je třeba doufat, že to bude i nadále fungovat,“ prozradil zpěvák a baskytarista Jožo Ráž.

Autorem hudby je dlouholetý člen Elánu Ľubo Horňák, který ve skupině hraje na klávesové nástroje. Text napsal jeden z dvorních textařů kapely Juraj Soviar. „Nechci znít pateticky, ale je to určitě moje nejosobnější písnička. Pokud pomůže vám, tak jak pomohla mně, tak pak žádná ztráta není ztrátou a v životě nic neskončilo,“ řekl Horňák na adresu písně Znova sa ma dotkni.

Podle Jože Ráže je to pro Ľuba srdeční záležitost a jeho velmi intimní píseň. Spolupráci na novém singlu si pochvaloval i Juraj Soviar: „Písnička vznikala ve velmi příjemné a citlivé atmosféře. Ľubovi Horňákovi děkuji za citlivý přístup k tématu a Joži Rážovi za skvělou interpretaci. Skladba je o věčné lásce mezi ženou a mužem a já doufám, že posluchačům přinese radost a čas na rozjímání.“

Skladba se dostává do rádií v květnu, v období měsíce lásky. Tím chce skupina ještě více zdůraznit její hlavní poselství.

Elán se postupně připravuje na blížící se koncerty. Je proto přirozené, že fanoušci by chtěli znát odpověď na otázku, jestli někdo nahradí Vaša Patejdla. „Vašo se nahradit nedá. Vašo zůstává v Elánu už navždy. Potřebujeme někoho, kdo bude hrát na klávesy. Živé ruce, které zahrají jeho party, protože my hrajeme zásadně jen živě. Přizvali jsme tedy do kapely nového člena, Pavla Bartovica,“ řekl Jano Baláž.

Na koncertech se tedy skupina představí už i se svým novým členem, kterým je klávesový hráč Pavol Bartovic. V minulosti hrál s několika předními zpěváky, například i s Marikou Gombitovou a byl součástí několika velkých hudebních projektů.

Tagy: