ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11954 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

eFeM: Doufám, že nás budou brát kvůli hudbě

0 jsk 26.1.2015

Česká popfolková formace eFeM autorského tandemu Filip Sázavský a Martin Chobot vydala na konci loňského roku debutové album Kolem nás. Pokřtí je v úterý 27. ledna v Občanské plovárně v Praze a kmotrem nahrávky se stane Ivan Mládek.

„Na agentuře Lewron Music, která zastupuje Ewu Farnou, v jejíž kapele hraju, a další umělce, jsme se před časem scházeli a nabízeli si vzájemně skladby. Manažer Lešek Wronka nám jednou řekl, jestli bychom si ty naše písničky nechtěli hrát sami. Protože se známe od dětství a skládáme spolu už nějaký čas, přišlo nám to logické. Tak vznikli eFeM. Loni v červnu jsme vydali první singl, písničku Zmatená generace. A potom už jsme připravovali písně na desku Kolem nás,“ říká Martin Chobot.

O mladé autorské dvojici se často hovoří v jiných souvislostech než hudebních. V případě Sázavského se připomíná, že je synem hudebníka a spoluzakladatele skupiny Nerez Víta Sázavského, Chobot je zase v očích spousty příznivců populární hudby hlavně přítelem Ewy Farne.

„Tomu se nevyhneme, ale to, že jsem už delší dobu přítelem Ewy, není důvod, abych přestal dělat muziku. Doufám, že eFeM budou posluchači brát kvůli hudbě,“ přeje si Chobot, který hraje v doprovodné kapele Ewy Farne již šest roků.

Zajímavé je, že eFeM vyrazí na turné Farne v roli její předkapely. „Má to několik důvodů. Hlavní je, že jsme se na albu Ewy podíleli i jako spoluautoři. Její turné bude navíc akustické, což je naše poloha, takže to celé bude v tomto ohledu jednotné.,“ říká Sázavský.

Chobot dodává, že kdyby se jejich tvorba Farne nelíbila, na turné by je určitě nevzala. „Většinu písniček píšeme u nás doma, takže Ewa je často první, kdo je slyší. Umí být velmi kritická a své názory nám otevřeně říká. Umí ale samozřejmě i pochválit,“ tvrdí Chobot.

Muzikanti nenatočili klip na svůj první singl Zmatená generace, protože nebyl v rádiích příliš úspěšný. V úterý ale pokřtí nejenom album, nýbrž i klip k písničce Co proti mně máš. „Natočili jsme ho úplně sami, za pomoci kameramanů a tanečníků,“ uvedl Sázavský.