ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11272 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eagles zažalovali majitele mexického Hotelu California

0 jsk 9.5.2017

Legendární americká skupina Eagles žaluje majitele mexického Hotelu California ve městě Todos Santos. Ti podle zástupců formace neoprávněně spojují místo s hitem i albem nazvaným Hotel California z roku 1976.

Podle žaloby, která byla podána v Los Angeles, majitelé také pouštějí v zařízení s jedenácti pokoji tvorbu skupiny a prodávají trička a další zboží související se zmíněnou skladbou i deskou. Skupina Eagles v žalobě požaduje, aby přestali používat současný název hotelu, nespojovali místo s formací a její hudbou a zároveň chce od majitelů blíže nespecifikované odškodné.

Zajímavostí je, že zařízení v Todos Santos neslo název Hotel California už od svého otevření v roce 1950, tedy jednadvacet let předtím, než kapela vznikla. Od té doby však majitelé hotelu jeho jméno několikrát změnili. V roce 2001 ho koupili Kanaďané John a Debbie Stewartovi, kteří mu vrátili původní název a začali využívat repertoár skupiny k přilákání návštěvníků.

Píseň Hotel California podle členů Eagles neodkazuje na žádné konkrétní místo, ačkoli na obalu samotného alba je fotografie hotelu The Beverly Hills v Kalifornii. Muzikanti ji použili bez povolení, což však majitelům hotelu nakonec nevadilo, protože po vydání alba se u nich zvýšil zájem o ubytování.

Eagles – Hotel California

Tagy: