ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17162 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dymytry a Traktor zahájili turné

0 Redakce 30.6.2020

Z popela všech zrušených a odložených akcí povstal o posledním červnovém víkendu v Plzni ambiciózní projekt kapel Dymytry a Traktor s názvem Monster Meeting. Společné turné bylo plánované pro mnohatisícové davy, ale jeho současná podoba a velikost produkce nebyla nijak omezena červnovými opatřeními. Jen místo jednoho velkého vyprodaného koncertu se premiéra rozložila do více dnů.

Třikrát se tak večerní Plzní nesly hity obou kapel z velkého pódia, které bylo v celé své šířce vyplněno LED obrazovkami, světly a efekty, jež chytlavě provázely celou tříhodinovou show s promyšlenou dramaturgií. Nešlo tedy o oddělené koncerty, jak jsme zvyklí z festivalů, ale o jednu kompaktní jízdu plnou energie napříč repertoárem obou interpretů.

Monster Meeting tak nabídl nejen dvě vyhlášená koncertní představení vycházející z úspěšných turné Šachoffnice či Revolter, ale i značně inovované. Ty by jistě obstály samostatně na jakékoliv akci, ale přidáním unikátních společných prvků přinesly neopakovatelný zážitek. Okořenily ho dvě společné písně, eponymní Monster Meeting a Spolu se cítíme živí. Kapely je nahrály už na jaře ve studiu a oba singly se dočkaly i videoklipů.

To ale nebylo ze společné kuchyně vše, večerem se prolínaly další překvapivé momenty a velkolepé finále s Letokruhy či Strážnou věží nenechalo nikoho na pochybách, kdo tu aspiruje na letošní akci roku.

„Nové písně jsme napsali zcela nenuceně a přirozeně, už texty jasně vypovídají o tom, že je toto spojení v tajemné symbióze a tento výjimečný projekt Monster Meeting cítíme velkolepě. Živě zahrané skladby a spojení obou strojů je pro nás nepopsatelná euforie. Doufáme, že tato dvojitá energie vniká i do všech skvělých fanoušků,“ poodhalil vznik novinek zpěvák Traktor Martin Kapek.

Plzeňské koncerty se tak staly neplánovanou premiérou tohoto speciálního turné, které mělo začít koncem března v českobudějovické hale. Všechny jarní termíny byly nahrazeny nejbližšími možnými přes léto a na podzim. Turné se tímto protáhne až do 7. listopadu, kdy skončí v pražské hale snad už s mnoha tisícovkami fanoušků.

Seznam dalších koncertů:
4. 7. Buchlovice
5. 7. Mikulov
18. 7. Jihlava
24. 7. Krnov
25. 7. Rožnov
31. 7. Moravský Krumlov
1. 8. Písek
8. 8. Konopiště
15. 8. Loket
22. 8. Litvínov
28. 8. Olomouc
29. 8. Hlinsko
5. 9. Výrava
11. 9. Klatovy
12. 9. Jindřichův Hradec
18. 9. Ostrava
19. 9. Brno
26. 9. Český Brod
2. 10. Chomutov
3. 10. Liberec
9. 10. Č. Budějovice
10. 10. Pardubice
23. 10. Třinec
7. 11. Praha