ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4895 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument Tady Havel, slyšíte mě? měl premiéru

0 jsk 19.3.2024

Časosběrný dokument Petra Jančárka Tady Havel, slyšíte mě? představuje Václava Havla v jeho známých, ale i veřejnosti dosud skrytých polohách. Vychází přitom z nikdy nepublikovaného materiálu, natočeného během posledních let jeho života. Film vstoupí do kin 11. dubna. Premiéru měl na Pražském hradě za účasti prezidenta České republiky Petra Pavla a slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

„S Václavem Havlem jsem začal spolupracovat v roce 2003. Naše vztahy charakterizovala naprostá otevřenost a důvěra ze strany Václava Havla a moje absolutní zodpovědnost vůči němu. Během posledních let Havlova života tak mohlo vzniknout přes dvě stě hodin unikátního, dosud nikde nepublikovaného materiálu, který se pak stal základem celovečerního dokumentu,“ říká režisér Petr Jančárek.

Dokument Tady Havel, slyšíte mě? už před oficiálním dubnovým vstupem do kinodistribuce vzbuzuje oprávněnou pozornost. Uvede ho i festival Jeden svět 2024. A už od 14. března pozornost Pražanů i návštěvníků metropole poutá nepřehlédnutelná velkoformátová pozvánka umístěná na místě bývalého Stalinova pomníku na Letné.

„Společně s producentem filmu Jiřím Konečným jsme od začátku kampaně vymýšleli věci, které by na film a osobnost Václava Havla patřičně a originálně upozorňovaly a díky nimž by mohl Havlův odkaz rezonovat v současné společnosti ještě lépe. Jsme tak nesmírně rádi, že vedle dalších venkovních ploch (pražská náplavka, bigboardová kampaň), vedle prezidentské projekce na Pražském hradě, vedle ojedinělé teasingové kampaně, se nám podařilo za podpory magistrátu, radnice Prahy 7 a s podporou náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila realizovat instalaci filmového banneru na ikonickém místě Prahy, na letenském Stalinu. Je to výjimečná věc, která má i jistý symbolický přesah, a doufáme, že i díky této plachtě se o Václavu Havlovi a filmu bude mluvit opět o něco víc,“ podotýká Ondřej Kulhánek, ředitel distribuční společnosti Continental Film CZ.