ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18136 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument Roger Waters The Wall míří do českých kin

1 jsk 10.7.2015

Koncertní filmový dokument Roger Waters The Wall (2014) bude uveden letos 29. září v kinech na celém světě včetně České republiky. Vstupenky na představení, která se budou konat pouze v zmíněný den, jsou již na většině míst v prodeji.

Filmový snímek nabízí záběry z turné nazvaného The Wall Live, které v období let 2010 až 2013 absolvoval právě britský muzikant a bývalý člen skupiny Pink Floyd Roger Waters. Hudebník během série koncertů na pódiích celého světa představil kompletní legendární album The Wall (1979), které původně vydala formace Pink Floyd, jejímž byl v té době členem. Waters, jenž spolu se Seanem Evansem spolupracoval i na režii, se ve filmu podělil i o zážitky z cest.

Záběry pro uvedený snímek vznikaly ve třech městech na dvou kontinentech. Fanoušci se mohou těšit na velkolepou hudební a vizuální show, která se odehrála na monumentálním 150 metrů širokém jevišti. Film nabídne i pohled do zákulisí, který doprovází Watersův komentář.

Slavný hudebník a skladatel při tvorbě neobvyklého koncertního projektu doslova zhmotnil vlastní imaginaci a protiválečné vize. Stejně jako původní dvojalbum z roku 1979, i nově natočený film nese silné pacifistické poselství a stopuje Watersovu osobní minulost, kterou tvrdě zatížila otcova a dědova smrt ve světových válkách.

Roger Waters The Wall, pozvánka: