ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23216 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokonalý film by režíroval Nolan, hráli by v něm Di Caprio a Hardy

1 jsk 16.5.2016

Experti zjistili, že dokonalý film by se odehrával v USA, trval by dvě hodiny a devět minut a byl by určen pro diváky nad patnáct let. Současně by měl být kriminálním dramatem, v němž by zemřela alespoň jedna z hlavních postav.

Vyplývá to z analýzy, kterou vypracovali filmoví experti z britského portálu Superfit. Jejich analýza se opírá o žebříček 250 nejlepších snímků podle hodnocení fanoušků na internetové filmové databázi IMDb.

Náklady na dokonalý film by činily 72,3 milionu dolarů, což je velmi nízká částka například ve srovnání s filmem Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), který stál 325 milionů dolarů. Název dokonalého snímku by měl mít tři slova, přičemž mezi nejpopulárnější podle analýzy patří termíny válka, hvězdy, epizoda, město, pan, čas, den či život.

Režisérem dokonalého filmu by měl být v ideálním případě Alfred Hitchcock. Ten však zemřel v roce 1980. Ze žijících tvůrců se odborníci rozhodovali mezi Christopherem Nolanem, Martinem Scorsesem a Stevenem Spielbergem, kteří mají v uvedeném žebříčku po sedmi filmech. Jednoznačně nakonec vybrali Nolana, jenž režíroval deset procent filmů z top padesátky. Hlavní postavu by měl ztvárnit americký herec Leonardo DiCaprio (na snímku). Z kandidátů na vedlejší postavu se jako nejvhodnější jeví Tom Hardy, známý ze snímků Počátek (2010) či Mad Max: Zběsilá cesta (2015).

Server Superfit přitom upozorňuje, že v žebříčku, který jeho experti analyzovali, je velmi malé zastoupení ženských postav. Pokud by ale měla být hlavní postavou dokonalého filmu žena, měla by ji ztvárnit Carrie Fisher, známá především jako Leia ze ságy Star Wars.