ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14770 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dobové drama Úsvit má plakát z dílny hollywoodské designérky Desi Moore

0 jsk 27.6.2023

Několik dní před světovou premiérou, která se odehraje 1. července v Hlavní soutěži 57. MFF Karlovy Vary, tvůrci zveřejňují plakát k filmu Úsvit. Autorkou plakátu je hollywoodská designérka Desi Moore.

Ve filmovém průmyslu pracuje více než dvacet let a vytvořila plakáty k filmům a sériím Tár, Hra o trůny, Mad Men nebo k filmu Nebudeš sama, který byl rovněž uveden na karlovarském festivalu.

„Při tvorbě plakátu k filmu Úsvit se Desi Moore rozhodla inspirovat výtvarným stylem 30. let a vytvořit velkolepou koláž kondenzovanou do silného portrétu hlavní postavy, s výrazným žánrovým nádechem,“ říká režisér filmu Úsvit Matěj Chlupáček.

Díla Desi Moore často obsazují přední místa v žebříčcích nejlépe hodnocených filmových plakátů. Uznávaná výtvarnice a designérka žije v Los Angeles, a kromě plakátů pro film tvoří také obálky knih, plakáty pro hudební kapely, ilustruje, maluje či navrhuje oblečení. Jak zmínila v jednom z rozhovorů, její profesní kariéru nastartoval film Ženy sobě (Bridesmaids, 2011, režie Paul Feig).

Úsvit je druhým celovečerním filmem Matěje Chlupáčka, který je spolu s Majou Hamplovou také producentem snímku. Eliška Křenková v hlavní roli těhotné lékařky přijíždí na sklonku třicátých let se svým manželem, ředitelem továrny, vystavět v Tatrách po vzoru Zlína pokrokové město Svit. Jejich plán ale naruší záhadný nález a příjezd tajné policie.

Tagy: ,