ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8460 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do konce roku vyjdou čtyři nové knihy o Harrym Potterovi

0 jsk 3.6.2019

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová oznámila, že do konce letošního roku budou vydány čtyři nové e-knihy ze světa mladého čaroděje Harryho Pottera. Nové příběhy budou adaptací audioknih o dějinách a folklóru, jež autorku inspirovaly k napsání děl. Audioknihy byly součástí výstavy, kterou pod názvem Harry Potter – Dějiny magie organizovala Britská knihovna.

Podle Sky News by nemělo jít o plnohodnotné romány, ale o čtyři krátké příběhy zaměřené na lekce čarodějnictví, které mají čtenářům umožnit lepší pochopení folklóru a magie v románech o Harrym Potterovi.

Internetová stránka Pottermore.com, na které Rowlingová informuje mimo jiné o svých nových projektech, na margo nových knih uvádí, že čtenářům umožní absorbovat zajímavé postavy a kuriózní události skutečných dějin magie v kompaktnější podobě. Součástí knih budou také poznámky, rukopisy a náčrty, které byly představeny na výstavě v Britské knihovně.

První dvojice příběhů by měla být vydána do konce června pod názvem Harry Potter: Přehled kouzel a obrana proti černé magii a Harry Potter: Přehled lektvarů a bylinkářství. Další dvě knihy, Harry Potter: Přehled věštění a astronomie a Harry Potter: Přehled péče o kouzelné tvory, by měly být publikovány do konce tohoto roku.

Knihy by měly být podle stránky Pottermore.com v prvním vydání dostupné v angličtině, francouzštině, italštině a němčině.