ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do dražby půjdou černobílé fotky Beatles

0 Redakce 24.4.2012

19. května vydraží v aukční síni Omega Auctions ve Stockportu nedaleko britského Manchesteru dvacet fotografií legendární skupiny Beatles. Vznikly při natáčení filmu Perný den v roce 1964. Jejich autorem je dnes sedmaosmdesátiletý Peter Allchorne, který měl k práci kapely přístup, neboť tehdy pracoval pro produkční společnost Pinewood Studios.

Fotit přímo „na place“ bylo tehdy nicméně přísně zakázané, proto byly Allchorneovy snímky dosud podle dohody s kapelou uloženy v rodinném albu. Na jedné z fotografií je například Ringo Starr stojící na cihlách, aby byl před kamerou dost velký.

Allchorneova dcera Jacqueline Griffin řekla, že její otec byl nadšeným fotografem a fotil, kde se jen dalo. Nebyl si prý ale tehdy narůstající popularity Beatles vědom. Dodala, že si podle ní otec až tak neuvědomoval hodnotu snímků, které ve svém archivu má. Věnoval se prý především práci na filmech.

Chtěl vyfotit jednoho ze členů štábu, Alfieho, ovšem bylo to zrovna v době, kdy byli Beatles na místě,“ uvedla pro BBC. „Znal je tehdy docela dobře, věděl, o koho jde, moc se o ně ale nezajímal.

JŠp