ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26496 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divokej Bill avizuje Lahůdkami album Bazilišek

0 jsk 25.4.2023

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti letech od vydání poslední řadovky Tsunami spatří světlo světa deska Bazilišek. Je to komplet dvanácti nových nahrávek, které představují úvalskou formaci v roce oslav čtvrtstoletí její existence.

Že Divokej Bill po více než dvou dekádách neztrácí nic ze své typické melodičnosti a zpěvnosti, si budou moci fanoušci ověřit už 5. května, kdy album vyjde, a na následném turné, jež bude čítat příznačně pětadvacet zastávek a odstartuje 2. června v Plzni. Leccos už však také napovídá i právě zveřejněný singl Lahůdky.

„Je to jediný ploužák na desce, v rytmu valčíku čili na tři doby, v D dur. Nápad a inspiraci napsat takovou písničku jsem dostal, když jsem byl na diskotéce a sledoval, jak lidi rádi tancujou na pomalé pecky. Protože se u toho můžou mačkat. Projel jsem diktafon se záznamy nápadů a jeden šikovný tam byl. A byla tam i poznámka máš oči jak trnky, tak jsem si říkal, že to by se mohlo líbit i na Moravě. Navíc téma písně zdrhnout někam pryč, do klidu, od toho fofru dnešního světa, se vlastně tak trochu prolíná celým albem. V rádiové verzi je písnička zkrácená, na desce je ještě o minutu delší a uslyšíte v ní hrát i jednoho z našich hostů Unique Quartet, to abyste se mohli déle mačkat,“ komentuje skladbu zpěvák a kytarista Vašek Bláha, který je téměř výhradním autorem většiny písní na novince a tentokrát i hudebním producentem.

Lahůdky, stejně jako další písně, kterých se z původních dvaceti vešlo na album nakonec dvanáct, kapela společně tříbila a cizelovala v posledních letech na zkouškách a samozřejmě také koncertech. Leckterou z novinek tak mohou pozorní fanoušci již znát. Vůbec první oficiální ochutnávku z alba Bazilišek, skladba Temný král, která je dílem kytaristy Romana Procházky, znají i příznivci domácího fantasy fenoménu Princezna zakletá v čase, v jehož druhém dílu zní.

(foto: Ondřej Pýcha)