ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5447 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Hybernia možná uvede Polanského muzikál Ples upírů

0 Redakce 30.3.2012

Kultovní muzikál Ples upírů v režii oscarového režiséra Romana Polanského se možná podaří přivést do Prahy. O uvedení díla v Divadle Hybernia jedná s majiteli práv muzikálu producentka Ema Krahulíková. Výsledek prý bude znám za několik týdnů. Premiéra Plesu upírů by pak mohla být v únoru příštího roku.

Producentka Krahulíková uvedla, že by muzikál chtěli uvést v původní podobě, zachovat podle originálu živý orchestr, kostýmy, scénu i světelné efekty. "To z něj dělá unikát na české muzikálové scéně, zároveň nám však bere prostor pro kompromisy," sdělila.

Režisérský dohled nad uvedením hororové komedie o upířím hraběti Krolockovi by měl z Paříže vykonávat sám osmasedmdesátiletý Polanski.

Muzikál, který měl premiéru 4. října 1997 ve vídeňském Raimund Theatre, se stejně jako jeho filmová předloha z roku 1967 setkal s velkým úspěchem. Hudbu složil Jim Steinman, který jako ústřední melodii vybral svůj hit Totale Eclipse of Heart známý z podání zpěvačky Bonnie Tylerové. Texty a libreto napsal podle originálu Michael Kunze a režie se ujal Polanski.

Originální produkce trvala ve Vídni až do roku 2000. Poté se muzikál kompletně přesunul do německého Stuttgartu, kde se taktéž udržel tři roky. V roce 2000 se odehrálo také deset představení v Estonsku. Polanski režíroval také muzikály Amadeus či Master Class.

rwi