ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Detektivové od Nejsvětější Trojice jdou do finále

0 Redakce 17.4.2019

Mají tři dny, aby odhalili sériového vraha, než zemřou další oběti. Detektivové od Nejsvětější Trojice řeší poslední případ. Na jeho pozadí odhalí i svůj soukromý život. V hlavních rolích se kromě již známých postav – Kláry Melíškové, Stanislava Majera či Miroslava Krobota – objeví také Táňa Pauhofová, Igor Orozovič a Michal Isteník. První díl Živých terčů uvede ČT1 v neděli 28. dubna ve 20 hodin.

„Živé terče, stejně jako předchozí Vodník, trochu překračují vymezené žánrové hranice. Přes v jádru vážné téma přinášejí více nadhledu a humoru. Věřím, že i díky tomu bude závěrečná trilogie kvalitní a divácky vděčnou tečkou za celou sérií Detektivů od Nejsvětější Trojice,“ komentuje kreativní producent Jan Lekeš.

„Specifické na celém projektu je, že se na každé části podepsal odlišný přístup režiséra. Zároveň se v každé minisérii klade důraz na jiné postavy. Například v Živých terčích jsem se zaměřil převážně na osudy obětí a podezřelých,“ dodává Jan Hřebejk, který se v průběhu natáčení střídal s Viktorem Taušem.

Dramatický děj navázaný na vyšetřovaný případ se odehrává mezi bývalými spolužáky z Univerzity Palackého v Olomouci, nyní společensky etablovanými pětatřicátníky: podnikatelem, doktorem, náměstkem primátora, jeho manželkou a dobře situovaným rentiérem. „Naše postavy procházejí postupným vývojem. Z mladých a nadějných absolventů se vlivem nehody a života, který vedou, stávají cyničtí a krutí hráči,“ popisuje Táňa Pauhofová.

Poslední část Detektivů od Nejsvětější Trojice se zaměří i na soukromí hlavních postav, jednou z dějových linek bude milostný vztah majorky Výrové s Mojmírem Rovenským, kterého ztvárnil Viktor Preiss. „Do Viktora Preisse jsem byla zamilovaná jako holka, když hrál v Nemocnici na kraji města. Tehdy by mě ani ve snu nenapadlo, že budu herečka a že se s panem Preissem potkáme jako kolegové a ještě v tak blízkém vztahu,“ říká Klára Melíšková.