ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5770 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Designblok ocenil nejlepší projekty dvacátého ročníku

0 jsk 29.10.2018

Designblok v sobotu ocenil nejlepší projekty a tvůrce letošního dvacátého ročníku. Ceny byly rozdány v deseti kategoriích. Vedle nejlepších produktových novinek, svítidel, nábytku nebo bytových doplňků byla oceněna také Nejlepší kolekce šperků nebo Mimořádný počin mimo kategorie.

Lucie Koldová se na Designbloku představila s kolekcí ručně ohýbaných křesel Chips Chair pro značku TON, kterými oživila lounge v Superstudiu. Karel Matějka vyhrál se svou novinkou, lampou One zero, která je založena na systému vyvažování. Porotu zaujala taktéž kolekce šperků Kyō od Kateriny Reich, která se inspirovala okouzlujícím světem japonského umění.

Členové poroty ocenili i mladé studenty z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem, která si odnesla cenu za projekt KosmogoniE v pražském Planetáriu. Cenu za mimořádný počin si zasloužila instalace Canapé by Soffa, která propojila netradiční prostory Obecního dvora se současným designem, jídlem a zážitky.

Designblok každoročně podporuje také charitativní projekt. Letos je jím organizace Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Právě pro Debru vytvořila oděvní designérka Liběna Rochová ve spolupráci s výtvarníkem Musou speciální kolekci Nadotek, jejíž premiéra na přehlídkovém mole se odehrála v pátek 26. října.

V závěru přehlídky ředitelé Designbloku předali šek na sto tisíc Kč právě na podporu nadace Debra. Modely je až do skončení Designbloku možné zakoupit také v Superstudiu v pravém křídle Průmyslového paláce.

Na snímku šperky od Kateřiny Reich.

Tagy: