ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7754 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Depardieu v pamětech otevřeně hovoří o své drsné minulosti

0 Richard Winter 7.10.2014

Enfant terrible francouzské kinematografie, herec Gérard Depardieu, ve svých nově zveřejněných vzpomínkách šokuje popisy dětství v rodině alkoholika a divokými historkami z mládí. V knize s názvem Ça s’est fait comme ça (Je to tak, jak to je) mimo jiné popisuje, jak jako mladík kradl, pašoval cigarety a živil se jako prostitut.

Depardieu vzpomínky sepsal s publicistou Lionelem Duroyem, kterému například prozradil, že jako mladík v Châteauroux vykrádal čerstvě založené hroby a účastnil se krvavých rvaček. Za krádež auta skončil na tři měsíce ve vězení a prázdniny trávil na záchodcích pařížského letiště Orly, kde jeho babička pracovala jako stevardka.

Podle britského deníku The Independent, který o nové knize informoval, připravil Depardieu šok také tím, že odhalil okolnosti svého příchodu na svět. “Přežil jsem všechno to násilí, které proti mně má nebohá matka použila, všechny ty pletací jehlice a další věci. Třetí dítě, které vůbec nechtěla, jsem byl já, Gérard. Každopádně jsem přežil,” píše v knize.

Depardieuova matka Lilette prý tehdy chtěla rodinu opustit kvůli poměru, který spolu měli její matka a tchán, nakonec ale měla další dvě děti, u jejichž porodů Gérard asistoval.

Podle The Independent vzpomínky na drsné dětství vrhají nové světlo i na vztahy, které má Depardieu se svými vlastními dětmi. Jeho syn Guillaume, rovněž herec, byl ve vězení kvůli krádežím a drogám a zemřel v 37 letech. Další potomci se údajně za svého otce stydí.

Depardieu patří k nejznámějším francouzským hercům a proslavil se i v Hollywoodu. V poslední době na sebe ale upozorňuje spíše skrze skandály a alkoholické eskapády. Pětašedesátiletý herec se v roce 2012 kvůli vysokým daním uchýlil do Belgie a později přijal ruské občanství.