ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10337 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Decibely lásky jsou rodinnou ságou o třech generacích

0 jsk 15.2.2016

Jako rodinnou ságu o třech generacích označil svůj první film Decibely lásky zpěvák, skladatel a producent Michal David. Snímek se dostal do kin minulý čtvrtek. V romantickém příběhu s Davidovými hity se na plátna kin vrátil Rudolf Hrušínský nejmladší, jehož diváci především znají z bezmála kultovního filmu Discopříběh režiséra Jaroslava Soukupa.

„S Discopříběhem ale tento film nemá nic společného. J​je to úplně jiný snímek, je jinak postavený,“ vysvětluje Michal David.

V hlavních rolích příběhu tří dvojic rozdílného věku, jejich přátel a současných i minulých lásek se představují otec a syn Hrušínští, Iva Janžurová, Filip Cíl, Petra Svoboda, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková, Marika Šoposká, Aneta Vrzalová. „Líbí se nám, že si Rudolf Hrušínský nejmladší zahrál se svým skutečným otcem, protože oni si spolu ještě nikdy nezahráli. Přesněji zahráli si, ale vždy natáčeli každý zvlášť. Teď konečně natáčeli spolu, bylo to skutečně o otci a synovi,“ prozradil Michal David. Režisérem filmu je debutující Miloslav Halík.

„Musím přiznat, že filmová branže je velmi složitá. Je to určitě pro mě dobrá zkušenost, ale mám dojem, že mě budou muset velmi přemlouvat, kdybychom se měli bavit o vzniku filmu Decibely lásky 2. Mám rád muzikály, mám rád svou práci, koncertní činnost, ale film je velmi náročná záležitost,“ přiznal David.

Ve filmu se také objevuje Karel Gott, který k tomu na svém Facebooku napsal: „Zahrát si s Ivou Janžurovou byl můj dlouholetý sen. Že si s ní ve filmu ale i zazpívám, to by mě ve snu nenapadlo. Má radost se navíc umocnila i díky krátké herecké scéně s mou dcerou Charlotte Ellou. Ať si říká kdo chce, co chce, já jsem si to užil.“