ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18038 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Koller bude hrát unplugged

0 Redakce 28.1.2013

David Koller vyrazí po českých a moravských divadlech na sérii koncertu, při níž zahraje své písně ve speciálních akustických úpravách. Turné volně naváže na unikátní koncertní projekt z jara loňského roku, kdy Koller odehrál vyprodané koncerty s komorním tělesem Agon Orchestra. Zatímco tehdy zněly skladby ve velkolepých aranžích dechů a smyčců, letošní akustické koncerty nechají vyniknout křehké kráse melodií a textů.

„Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli elektricky, sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy. Teprve teď poprvé pojedeme koncerty bez rudých oček Maršálů,“ říká David Koller.

Playlist vystoupení v českých a moravských divadlech bude těžit především z repertoáru Kollerbandu, hlavně z písní, které Kollerband natočil ve studiu jako session unplugged a které jsou fanouškům k dispozici ke stažení na webu clickmusic.cz.

„Vedle věcí Kollerbandu zahrajeme také akustické verze písní z mých sólových alb i z repertoáru kapel, ve kterých jsem působil,“ dodává bývalý člen Lucie, Jasné páky, Žentouru nebo Pusy.

Na jarní akustické turné vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller se svou dlouholetou doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller – oba bicí a percussion, Michal Pelant – kytara, zpěv, Michal Nejtek – piano a Marek Minárik – akustická baskytara. „Půjdeme hodně na dřeň a chceme také více improvizovat. Moc se na to těším,“ dodává Koller.

Program turné:

27. 2. Ostrava
28. 2. Brno
16. 3. České Budějovice
2. 3. Příbram
19. 3. Praha
25. 3. Tábor
5. 4. Hranice na Moravě
6. 4. Klatovy