ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Bowie má své souhvězdí

0 jsk 19.1.2016

Belgické rádio Studio Brussels uctilo spolu s observatoří MIRA památku Davida Bowieho souhvězdím ve tvaru blesku. Inspirovaly se obalem alba Aladdin Sane (1973), na kterém má interpret uvedený tvar namalovaný na obličeji.

Začalo to tím, že astronomové zaregistrovali sedm hvězd, které jsou na noční obloze v blízkosti Marsu. „Nebylo jednoduché určit vhodné hvězdy. Studio Brussels nás požádalo, abychom Bowiemu vybrali výjimečné místo v galaxii. S odkazem na jeho několik alb jsme vybrali sedm hvězd, které jsou v blízkosti Marsu. Souhvězdí je kopií ikonického Bowieho blesku a bylo zaznamenáno v čase jeho smrti,“ uvedl pro magazín Pitchfork Philippe Mollet z observatoře MIRA. Ta spolu s rádiem vytvořila webovou stránku stardustforbowie.be. Na ní mohou Bowieho fanoušci do souhvězdí vložit své oblíbené písně.

Hold zpěvákovi chtějí vzdát i ve Velké Británii, kde vznikla online petice, aby se jeho tvář dostala na dvacetilibrové bankovky. Společnost Square Enix zase nabízí zdarma počítačovou hru The Nomad Soul (1999), na níž se Bowie hudebně podílel.

Tagy: