ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Bowie chtěl být rozptýlen na ostrově Bali

0 jsk 1.2.2016

David Bowie si podle poslední vůle přál, aby jeho popel rozptýlili na indonéském ostrově Bali při buddhistickém obřadu. Dvacetistránkový dokument byl v pátek předán soudu v newyorské čtvrti Manhattan. Bowieho pozůstalost má hodnotu přibližně 100 milionů dolarů.

Muzikant zemřel na rakovinu 10. ledna ve věku 69 let. S nemocí zápasil osmnáct měsíců. V poslední vůli si přál, aby jeho majetek, nemovitosti a peníze rozdělili mezi manželku – modelku Iman, jeho dvě děti, dlouholetou osobní asistentku Corinne Schwabovou a dceřinu pečovatelku Marion Skeneovou. V poslední vůli jsou jmenováni dva vykonavatelé a závěť byla sepsaná v roce 2004.

Manželce Iman zanechal Bowie byt v newyorské čtvrti SoHo, ve kterém s ní žil, a také polovinu ze zbytku majetku. Jeho syn Duncan Jones z předchozího manželství dostal 25 procent majetku a dcera Alexandria rovněž 25 procent a dům v horách v americkém státě New York. Bowie zanechal osobní asistentce Schwabová dva miliony dolarů a také jí věnoval podíly ve společnosti Oppossum, kterou vlastnil. Chůvě zanechal milion dolarů.

Podle úmrtního listu byl umělec zpopelněn 12. ledna v americkém státě New Jersey.

Tagy: