ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10822 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cornellova smrt je prý nehoda. Špatně kombinoval léky

0 jsk 5.6.2017

Otazníky kolem jednoho zásadního úmrtí na rockové scéně neubývají, naopak je jich stále víc. Zesnulý americký zpěvák Chris Cornell podle posledních informací užil krátce před sebevraždou 18. května v pokoji detroitského hotelu přípravky na předpis v takové kombinaci a poměru, že to mohlo zásadním způsobem ovlivnit jeho chování a následné činění. S odvoláním na výsledky toxikologických testů o tom informuje magazín TMZ.

Zpěvák skupiny Soundgarden podle něho užil mimo jiné Naloxon, barbiturát Butalbital a čtyři pilulky psycholeptika Lorazepam. Cornell vdova Vicky s ním ještě půlhodinu před sebevraždou telefonicky hovořila, a protože se jí zdálo, že měl zvláštní hlas, poprosila jeho osobního strážce, aby vyrazil dveře na jeho hotelovém pokoji. V té době byl již Cornell mrtvý.

Vicky proto nadále trvá na tom, že nešlo o sebevraždu, a naznačuje, že kombinace přípravků, které Chris užil, ho zbavila svéprávnosti. Ona sama úmrtí hodnotí jako nehodu.

Cornella pochovali v pátek na Hollywood Forever Cemetery v Los Angeles vedle Johnnyho Ramon z americké punkové kapely Ramones. Zpěvák 18. května několik hodin předtím, než ho našli mrtvého v hotelovém pokoji, vystoupil s kapelou Soundgarden v detroitském Fox Theatre.