ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13034 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Colours of Ostrava navštívil rekordní počet diváků

1 jsk 21.7.2014

To, co se před začátkem letošního festivalu Colours of Ostrava s ohledem na nabitý program tušilo, se stalo o víkendu skutečností. Do oblasti Dolních Vítkovic, mezi staré železářské věže a vůbec do velmi industriálního prostředí, přišlo 41 tisíc diváků. Je to počet, který je na placených českých festivalech, na nichž stojí vstupenky přes tisíc korun, nevídaný a rekordní.

Přitom to není číslo „vycucané“ z prstu. Ředitelka festivalu Zlata Holušová řekla na tiskové konferenci, že areál má kapacitu čtyřicet tisíc diváků. Při pátečním vystoupení francouzské zpěvačky Zaz (na snímku), jednom z vrcholů čtyřdenní akce, nebylo pod hlavním pódiem k hnutí. V tu chvíli bylo prý v areálu osmatřicet tisíc diváků, a přihlédneme-li k tomu, že někteří byli na jiných místech festivalu, lze uvedená čísla brát vážně.

Podobné to pod pódiem bylo při sobotním vystoupení Roberta Planta a jeho současné doprovodné kapely The Sensational Space Shifter. Milovníci starých Led Zeppelin, v nichž se Plant na přelomu šedesátých a sedmdesátých let proslavil, se dočkali i několika skladeb z jejich znamenitého repertoáru, ve všech případech notně upravených. Slavné riffy na festivalu ale přece jenom zněly.

Vynikající byl závěrečný koncert britského zpěváka Johna Newmana, který nabídl spojení soulu a popu, ovšem především svůj mimořádně zajímavý hlas. The National měli slabší začátek, ale nakonec se jejich koncert dobře rozjel a závěrečnou skladbu strávil zpěvák Matt Berninger mezi diváky. Při zpívání se s nimi stačil fotografovat a ještě si tisknout ruku.

Australané John Butler Trio předvedli skvělou instrumentální show, nápaditou ve všech stylech, kterými se obklopují, Francouzi Shaka Ponk zase potvrdili, že když mají tvrdé rockové písně dobrou melodii, je jedno, jestli je zpívá jeden zpěvák, anebo mu při tom pomáhá zpěvačka.

Letošní festival Colours of Ostrava nabídl řadu skvělých vystoupení. Těch nezajímavých bylo minimum. Akce tím tak opět ukázala, že její dramaturgie je tvořena s ohledem na kvalitu, nikoli žánr nebo slávu.