ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27673 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Coldplay vydávají album. Na turné ale nepojedou

0 jsk 22.11.2019

Britská kapela Coldplay se rozhodla, že k novému dvojalba Everyday Life, které vychází v pátek, neabsolvuje koncertní turné. Jak vysvětlil v rozhovoru pro britskou BBC zpěvák Chris Martin, hudebníci se tak rozhodli proto, že chtějí snížit svou uhlíkovou stopu a minimalizovat i další negativní dopady na životní prostředí, které jsou s velkými turné spojené. „Bereme si rok nebo dva na přemýšlení o tom, jak by naše ježdění na koncerty mohlo být udržitelné,“ řekl zpěvák.

Během posledního turné, které Coldplay absolvovali v letech 2016 a 2017, odehráli 122 koncertů na pěti kontinentech. Jak uvádí BBC, tak velké turné negativně ovlivňuje životní prostředí zejména kvůli neustálému létání kapely a celého týmu. Druhou největší uhlíkovou stopu vytváří cestování fanoušků na místa koncertů.

„Naším snem je například to, abychom měli koncert bez použití jediného kousku plastu. A elektřina by mohla pocházet převážně ze solární energie,“ řekl zpěvák.

Namísto tradičního turné budou mít Coldplay k novému dvojalba Everyday Life jen dva koncerty v jordánském Ammánu. Oba se uskuteční v pátek, jeden za svítání a druhý během západu slunce, přičemž oba budou přenášeny na YouTube, na němž bude přenos volně přístupný.

První koncert se se odehrál v pět hodin středoevropského času a formace na něm zahrála všechny skladby z první části alba pojmenované Sunrise. Druhé vystoupení obsahující skladby z druhé části Sunset, se uskuteční v 15 hodin středoevropského času.

Tagy: ,