ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Coldplay vydali sedmé album a míří na SuperBowl

0 jsk 7.12.2015

Jedna z momentálně nejlepších koncertních formací světa, britská čtveřice Coldplay, vydala v pátek své sedmé studiové album A Head Full Of Dreams. Fanoušci na něm, kromě spolupráce s exmanželkou zpěváka Chrise Martina Gwyneth Paltrow (zpívá ve skladbě Everglow), najdou i dvě písničky s hlasem americké popové hvězdy Beyoncé. Jednu z nich, Hymn For The Weekend, představili Coldplay svým příznivcům ještě před vydáním alba.

Kromě toho je na nahrávce produkované týmem Stargate a stálým spolupracovníkem kapely Rikem Simpsonem, slyšet i americký prezident Barack Obama (ve skladbě Amazing Day), Noel Gallagher z Oasis (hraje na kytaru v poslední písni Up&Up), švédská zpěvačka Tove Lo (zpívá ve skladbě Fun) či legenda gospelu Merry Clayton (její hlas zní ve dvou písních).

Coldplay neplánují svou novinku streamovat. Důvod je ten, že na službách Spotify nebo Deezer jsou skladby volně přístupné i uživatelům neplatícím za prémiové účty. Následují tak přístup kolegyň Taylor Swift a Adele.

Deska se ještě před vydáním dostala na první místo v žebříčku iTunes ve více než padesáti zemích světa. Album propaguje singl Adventure Of A Lifetime, ke kterému skupina natočila animované video. Skladba patří momentálně k nejhranějším v Evropě.

V pátek odpoledne Coldplay oslavili vydání alba v přenosu ze svého londýnského studia, který bylo možné živě sledovat na jejich facebookovém profilu. Současně Národní liga v americkém fotbalu oznámila headlinera nadcházejícího finále 50. ročníku své nejvyšší soutěže Super Bowl. Diváky na stadionu, ale také miliony před televizními obrazovkami, budou bavit právě Coldplay. Akce se odehraje na stadionu Frankfurt Stadium v ​​kalifornském městě Santa Clara 7. Února 2016.

Podle listu The Wall Street Journal se kromě Chrise Martina a spol. na pódiu v Kalifornii mohou objevit i zpěvačka Beyoncé a zpěvák Bruno Mars. Oba jsou v tomto ohledu zkušení, protože už na Super Bowlu hráli. Zatímco Beyoncé na akci vystoupila se svou mateřskou skupinou Destiny’s Child v roce 2013, Mars o rok později, přičemž mu sekundovali Red Hot Chili Peppers. Letos v únoru se na stejné akci v arizonském Glendalu představila Katy Perry. Společnost jí dělali Lenny Kravitz a Missy Elliott.

Coldplay také zveřejnili několik termínů svého nadcházejícího turné. Česká republika na seznamu zatím není, ale čeká se zveřejnění dalších termínů.

Coldplay – Adventure Of A Lifetime

Coldplay – Everglow (live)

Tagy: ,